ריגול תעשייתי וריגול עסקי

בדרך כלל, כשאנחנו חושבים על ריגול ומודיעין, אנחנו חושבים על עניינים צבאיים או משטרתיים, אנחנו חושבים על ריגול כלפי מדינה אחרת, כלפי צבא אחר, אנחנו חושבים על מודיעין צבאי או פלילי. אך האמת היא שחלק גדול מתעשיית הריגול והמודיעין, מתעסקת בכלל בתחום הפרטי, העסקי, מה שמכונה מודיעין עסקי או ריגול תעשיית וריגול עסקי.

מה זה ריגול תעשייתי וריגול עסקי? מדובר למעשה בריגול כלפי חברה או ארגון אחר. המטרה היא לגלות את התוכניות שלהם ולדעת כיצד לפעול בהתאם. המטרה היא לצבור מידע, זה בדיוק מה שעושים עם מודיעין עסקי. מידע זה כוח ואם יש לנו אותו, הרי שיש לנו יתרון על פני הצד השני. שכן לו אין את המידע ויתרה מזו, הוא גם לא יודע שלנו יש את המידע. זה יכול להיות יתרון עצום עבורנו.

אפשר לחלק את הנושא הזה למספר חלקים. חלק אחד של ריגול תעשייתי וריגול עסקי עוסק בנושא שאנחנו מבצעים מעקב אחרי גורמים בחברה השנייה לדעת מה הם זוממים, מה הם מתכוונים להוציא לשוק, מה התוכניות שלהם. חלק אחר מתעסק בשאלה של עסקאות, האם החברה מתכוונת לבצע עסקאות גדולות ולשנות את כלל המשחק. הרבה פעמים משתמשים בשיטה של מודיעין עסקי במהלך משא ומתן בשביל לשפר את העמדות. אם נניח אנחנו יודעים שהצד השני נמצא בבעיה כלכלית ולכן הוא רוצה לעשות את העסקה, אנחנו יכולים לשחק על הקלף הזה. כמובן שכל הדברים חייבים להיות חוקיים לגמרי.

ריגול תעשייתי וריגול עסקי יכול להיות דרך גורמים פנימיים, דרך מעקבים, דרך דיבוב עובדים וגורמים אחרים ועוד. יש לדעת מה מותר ומה אסור לעשות במסגרת ריגול ומודיעין עסקי, זאת על מנת להימנע על מעבר על החוק. אם אנחנו נעבור על החוק, הרי שכל המידע שברשותנו לא ישנה דבר, ואנחנו עלולים להיות מואשמים בהליכים פליליים.

חשוב להדגיש, חוקר פרטי מתעסק גם בנושא של מניעת ריגול תעשייתי וריגולי עסקי, או יותר נכון בגילויו. הוא משתמש בכלים שעומדים לרשותו בשביל לחשוף גורמים שמבקשים לבצע ריגול שכזה. בין היתר, אם אנחנו חושדים בעובדים מסוימים שמעבירים מידע ליריבים שלנו, אז חוקר פרטי יעבוד קשה בשביל לחשוף אותם. הוא יבצע מעקבים, יראה עם מי הם נפגשים והיכן ועוד. מדובר באקט לא פשוט מצד אחד, אך הוא יכול להקל עלינו ואף להציל לנו את העסק.

אם אתם מעוניינים לדעת עוד על ריגול תעשייתי וריגול עסקי, זה הזמן ליצור איתנו קשר. אנחנו במשרד חקירות עורב, נעניק לכם את כל המידע בנושא. צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם. פנו אלינו בטלפון, במייל או בכל דרך אחרת, ואנחנו נשמח להציע לכם את השירותים הנרחבים שלנו.